Vilniečiams dalinami papildomi pakuočių konteineriai, kiti gaus netrukus

Nuo spalio pradžios „Ekonovus“ rūpinasi dalies vilniečių pakuočių atliekų surinkimu, darbai pradedami Sostinės centro zonoje, vėliau bus prijungiamos ir Verkių – Žirmūnų bei Naujininkų – Panerių zonos. Dalis gyventojų jau gavo konteinerius pakuotėms rūšiuoti, kiti – jų sulauks artimiausiu metu.

Pakuočių atliekų konteinerių aptarnavimas gyventojams nieko nekainuoja.

Aptarnavimo grafikus pagal gyvenamąją vietovę ar konteinerio numerį galite pasitikrinti mūsų internetinėje svetainėje, skiltyje „Aptarnavimo grafikai“ arba „Ekonovus“ mobiliojoje programėlėje.

Investicijos patogesniam rūšiavimui

Pasak „Ekonovus“ generalinio direktoriaus Romo Draskinio siekiant įvykdyti kontrakto sąlygas ir sudaryti sąlygas gyventojams patogiau rūšiuoti bendrovė papildomai yra numačiusi 8 mln. eurų viršijančias investicijas – 4,2 mln. Eur bus investuota į konteinerius, 4 mln. Eur – į naudojamą techniką.

„Pradedame rūpintis antrinių žaliavų ir pakuočių atliekų surinkimų iš trijų Vilniaus zonos gyventojų. Tam papildomai esame numatę įsigyti beveik 70 tūkst. skirtingo tūrio konteinerių, taip pat bus investuojama ir į naują atliekų surinkimo techniką, planuojama įsigyti 12 specializuotų automobilių“, – sako bendrovės vadovas Romas Draskinis.

Pakuočių atliekos renkamos daugiasekciais automobiliais – tai leidžia ne tik efektyviau ištuštinti gyventojų konteinerius, bet ir mažina poveikį aplinkai, nes automobiliams tenka rečiau kursuoti, todėl į aplinką išmetama mažiau CO2.

Bendrovė rūpinasi pakuočių – stiklo, plastiko ir popieriaus – atliekų surinkimu trijose miesto zonose: centrinėje (Senamiesčio, Naujamiesčio, Žvėryno seniūnijose, pietinės Šnipiškių ir Žirmūnų seniūnijų dalyse ir šiaurinėje Vilkpėdės seniūnijos dalyje), šiaurinėje (Verkių, Fabijoniškių seniūnijose, šiaurinėse Žirmūnų ir Šnipiškių seniūnijų dalyse) ir pietinėje (Naujininkų, Panerių, Grigiškių seniūnijose, pietinėse Rasų ir Vilkpėdės seniūnijų dalyse).

Primename, kaip teisingai rūšiuoti pakuotes

Į plastiko konteinerį gali būti metami: plastikiniai buteliai, maisto pakuotės, dėžutės, indeliai, buitinių priemonių tara, maišeliai, plėvelė, kombinuotos pakuotės (TetraPak, Elopak (pieno, sulčių), saldainių, traškučių ir kt. pakeliai, metalinės pakuotės (metaliniai dangteliai, gėrimų ir konservų skardinės).

Į popieriaus konteinerį gali būti metami: laikraščiai, žurnalai, visų rūšių kartonas, vokai, skrajutės, rašomasis popierius, lankstinukai, knygos ir jų viršeliai, maisto pakuotės, pakavimo popierius, dovanų maišeliai, dėžutės.

Į stiklo konteinerį gali būti metami: buteliai, kita stiklo tara, stiklainiai be dangtelių, stiklo pakuočių duženos ir šukės.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad į pakuočių konteinerius turėtų būti metamos tuščios ir švarios atliekos, atsižvelgiant į medžiagą, iš kurios jos pagamintos, svarbu pasirūpinti, kad jos neišteptų kitų pakuočių.

Dalintis:

Kilo klausimų? Skambinkite!