Mišrių komunalinių atliekų išvežimas, tvarkymas

Atliekų tvarkymo paslauga apima atliekų išvežimą, paruošimą perdirbimui, pašalinimą. Mišrias komunalines atliekas galima suskirstyti į dvi kategorijas: mišrias komunalines ir antrines.

1) Mišrios komunalinės atliekos – tai dažniausiai perdirbti netinkamos pakuotės, maisto likučiai. Gyventojų namų ūkiuose susidariusių mišrių komunalinių atliekų išvežimas kuruojamas kiekvienos savivaldybės atskirai, todėl išvežimo periodiškumas ir rinkliavos gali skirtis priklausomai nuo gyvenamosios vietos.

Mišrioms atliekoms surinkti naudojame įvairios talpos metalinius ir plastikinius konteinerius, pasižyminčius tvirtumu, sandarumu ir mobilumu. Taip pat naudojami šiandien vis labiau populiarėjantys požeminiai 1,5–5 m3 talpos atliekų surinkimo konteineriai.

Iš gyventojų ir individualių įmonių mišrios atliekos išvežamos naudojant nedidelės talpos – 0.12 m3 arba 0.24 m3 plastmasinius konteinerius.

Iš daugiabučių namų, didesnių organizacijų atliekos surenkamos iš didelių 0.66, 0.77 ir 1.1 m3 talpos konteinerių.

Nerūšiuotų buitinių atliekų išvežimo kaina priklauso nuo: aptarnavimo vietos, atliekų kiekio, atliekoms vežti naudojamų technologijų.

2) Antrinės atliekos – rūšiuojamos šiukšlės. Kuo daugiau antrinių atliekų perdirbama, tuo daugiau gamtinių išteklių tausojama. Pavyzdžiui, vieno plastikinio butelio perdirbimas sutaupo tiek elektros energijos, kiek reikėtų 60 vatų elektros lemputei šviesti net 6 valandas.

Antrinės atliekos išvežamos ir perdirbamos nemokamai, todėl įprotis rūšiuoti gali sutaupyti net iki 30 proc. sąskaitų sumos už atliekų išvežimą.

Rūšiuojant atliekas svarbu tai daryti taisyklingai, pagrindinės taisyklės:

  • Cheminių medžiagų pakuotės negali būti metamos į rūšiavimo konteinerius.
  • Popierius, padengtas plastiku, turėtų būti metamas į plastiko konteinerį.
  • Į konteinerius turėtų būti metamos tuščios, švarios pakuotės, kad neišteptų kitų atliekų.
  • Metalą galima mesti į vieną iš popieriui arba plastikui skirtų konteinerių arba nuvežti į metalo surinkimo punktą ir taip uždirbti papildomai.
  • Elektros prietaisams skirtos specialios surinkimo vietos prekybos centruose.
  • Jei dvejojate, ar pakuotė perdirbama, verčiau ją vis tiek meskite į rūšiavimo konteinerius.

Dėl šios paslaugos kviečiame kreiptis el. paštu: klientuaptarnavimas@ekonovus.lt arba nemokama linija: + 370 700 77046

Kilo klausimų? Skambinkite!