Žiemos išbandymas išlaikytas – pėstieji girdėjo ekspertų rekomendacijas

Prasidedant kalendoriniam pavasariui, pamiršti lijundros, plikledžio ar gausesnių kritulių – dar ne laikas. Pasitaiko metų, kai ir pavasario pradžia dar gąsdina atšiauriais orais. Vis dėlto pėsčiųjų saugumui šaltuoju sezonu skirtos kampanijos „Pėsčiųjų indeksas“ ekspertai sako, kad atšilus orams dažnai pamirštamos sudėtingomis sąlygomis pasižymėjusios žiemos dienos, džiugina, kad tiek visuomenės nuomonės tyrimas, tiek traumų statistika rodo gyventojų sąmoningumą ir dėmesingumą savo pačių saugumui.

Bendrovės „Ekonovus“ besirūpinančios atliekų tvarkymu ir teritorijų priežiūra komunikacijos vadovė Vilma Balčiauskaitė sako, kad šaligatvių priežiūros darbai dar tikrai nesibaigė, nors orai vis labiau pavasarėja, komanda pasiruošus, prireikus, pasirūpinti slidžia danga. „Galima pastebėti, kad pavasarį visi skuba greičiau žieminius batus pakeisti pavasariniais bateliais ir slėpti viską, kas susiję su šaltuoju sezonu, vis dėlto mes žiemos sezoną uždarome tik tada, kai pavasaris ne tik kalendoriuje“, – sako ekspertė.

Anot jos, ši žiema nebuvo išskirtinė, tačiau sudėtingų dienų taip pat pasitaikė. „Tikrai buvo dienų, kai dirbome praktiškai visą parą, o nuvalytus šaligatvius vėl užsnigdavo ar padengdavo ledas. Žiema buvo permaininga, todėl mūsų komanda nuolat stebi meteorologų prognozes dar ir dabar“, – sako V. Balčiauskaitė.

Draudimo bendrovės BTA Sveikatos ir asmens žalų reguliavimo skyriaus vadovė Irina Paleckienė antrina, kad ši žiema priminė ankstesnes ir dažniausios traumos liko panašios – galūnių lūžiai, patempimai.

„Kasmet, jei tik žiema pasitaiko atšiauresnė ir gausi sniegu bei nenuspėjamu oru, traumų skaičiuojame gana nemažai. Galima sakyti, kad traumų skaičius koreliuoja su oro sąlygomis, tą tendenciją tikriausiai stebi ir medikai, kai ledui padengus gatves, ligoninėse nusidriekia eilės nesėkmingai pargriuvusių žmonių. Mums daugiau traumų tenka fiksuoti per vaikų atostogos, taip pat traumos neaplenkia ir atostogaujančių, atsargesni turėtų būti slidininkai, ši veikla yra rizikingesnė“, – įžvalgomis dalijasi I. Paleckienė.

Gyventojai girdi patarimus

Šių metų pradžioje, sausio 19-28 dienomis bendrovės „Ekonovus“ užsakymu „Spinter Research“  atliktas visuomenės nuomonės tyrimas. Jo metu gyventojai galėjo pasirinkti daugiau nei vieną atsakymą, kuriam pritaria. Apklausus 1015 respondentų, galima pastebėti, kad ekspertų rekomendacijos, kaip saugiai eiti, yra girdimos. 36 proc. apklaustųjų sakė, kad prastu oru vengia bet kokių kelionių pėsčiomis, dažniau šiai nuomonei pritarė moterys ir vyriausio amžiaus respondentai.

35 proc. respondentų tvirtino, kad prastų orų prognozės jiems tampa svaria priežastimi pasirinkti atitinkamą avalynę, kiek daugiau nei penktadalis apklaustųjų – po 21 proc. – sakė, kad pasilieka daugiau laiko kelionei ir renkasi alternatyvius maršrutus (tikėtina, mažiau apsnigtus, sausesnius, toliau nuo judrių gatvių, kad neaptaškytų).

Tiesa, vis dar nemažai atsakomybės paliekama ir gatves bei šaligatvius prižiūrinčioms įmonėms, 21 proc. apklaustųjų tvirtino, kad viliasi, jog gatvės ir takai bus nuvalyti, prižiūrėti. 7 proc. respondentų sakė, nesidomintys orų prognozėmis.

Draudimo bendrovės BTA Sveikatos ir asmens žalų reguliavimo skyriaus vadovė I. Paleckienė atkreipia dėmesį, kad būtent rytas yra tas laikas, kai daugiausiai dėmesio svarbu skirti saugiam ėjimui, nes dažnai slidžios kelio dangos gali iš karto ir nesimatyti, ji slidesnė būna po nakties, kuomet daugelis skubame į darbus, esame labiau išsiblaškę, užsimiegoję, tad ir tikimybė susižeisti tokiomis aplinkybėmis yra didesnė.

Meteorologai įspėja, kad savaitgalį dar galime tikėtis kritulių, todėl įsijungti pavasario režimo dar ne laikas. Ekspertai primena, kad esant prastoms oro sąlygoms kelionėms pėsčiomis vertėtų pasilikti daugiau laiko, pasirinkti tinkamą avalynę, vengti nešti sunkius daiktus, einant visą dėmesį sutelkti į ėjimą, nesinaudoti telefonu ir nelaikyti rankų kišenėse.

Dalintis:

Kilo klausimų? Skambinkite!