Šaltuoju metu – ypatingas dėmesys pėsčiųjų saugumui ir kodėl nereikia valgyti barstymui skirtos druskos

Šaltasis metų laikas neretai yra kupinas iššūkių pėstiesiems – krituliai, nenuspėjama danga ir dar daugybė kitų kliūčių. Neretai tiesiog norisi, kad kas nors patartų, ką daryti – išeiti anksčiau ar nepamiršti pirštinių, o gal šiandien galima išsitraukti ir aukštakulnius. Pėstiesiems skirtomis miestų erdvėmis besirūpinanti įmonė „Ekonovus“ kasdien stebi orų sąlygas ir informuoja, kad artimiausiomis dienomis teks šiek tiek pakeisti savo įpročius.

Ko gero, ne vienam yra tekę skubant į darbą, susitikimą ar svarbų renginį mintyse pagalvoti: o kad kas nors būtų įspėjęs, jog šiandien išeičiau anksčiau. Dažnai pėstieji neįvertina eismo sąlygų ir braudamiesi per pūgą ar bandydami išlaikyti pusiausvyrą plikledžiu rizikuoja susidurti su traumomis ar mažų mažiausia pavėluoti.

„Ekonovus“ generalinis direktorius Romas Draskinis sako, kad jau dabar aplinką tvarkantys darbuotojai sulaukia klausimų iš praeivių, ar ir kaip ruoštis žiemai ir kada tikėtis sniego.

„Siekiame kaskart aktualiu metu gyventojams pranešti, kokios judėjimo šaligatviais sąlygos ir kaip joms pasiruošti. Idėja gimė matant, kaip kolegų įžvalgas apie artėjančias šalnas ar lijundrą vertiname savo komandoje, todėl norisi dalytis tuo plačiau. Traumos gatvėje gali būti skaudžios, todėl norisi jų išvengti ir tai padaryti galime tik kartu susitelkę, kartais vien priminimas, kad šiandien geriau eiti nelaikant rankų kišenėse gali būti labai vertingas“, – pristatydamas projektą „Pėsčiųjų indeksas“ pasakoja R. Draskinis.

Pasak įmonės vadovo, šaltajam sezonui, kaip lietuvių liaudies patarlėje, ruošiamasi dar vasarą. „Mūsų prižiūrimose teritorijose pasitelkiame traktorius su barstytuvais, mini traktorius, motoblokus ir rankinę techniką – visa ši įranga padeda užtikrinti dėmesingą gatvių priežiūrą šaltuoju sezonu. Rūpindamiesi aplinka, nuolat atnaujiname savo naudojamą techniką, pirmenybę teikdami mažiau taršiems, tylesniems įrenginiams“,  – pasakoja bendrovės vadovas.

Svarbu ir dėmesingumas

Šaltuoju metų laiku ne tik automobilių vairuotojams, bet ir pėstiesiems tenka susidurti su sudėtingesnėmis eismo sąlygomis. Jau nuo lapkričio pradžios, prižiūrimose miesto teritorijose galima matyti specialias gatvėms barstyti skirtas dėžes, kuriose, priklausomai nuo teritorijos, yra smėlis arba druska. Kaip paaiškina „Ekonovus“ projektų vadovė Akvilė Gargasaitė, jomis pagal paskirtį gali naudotis kiekvienas.

„Dėžes galite rasti bendrai naudojamose teritorijose, atliekančiose viešąją paskirtį, taigi druskos ar smėlio negalima neštis į nuosavą, privatų kiemą, bet jeigu eidami pabersite ant bendrai naudojamų, viešųjų erdvių – laiptų ar takelių – būsime dėkingi ir taip daryti tikrai galima“, – paaiškina specialistė ir atkreipia dėmesį, kad gatvėms barstyti naudojamas specialus druskos mišinys, kuris jokiu būdu nėra tinkamas maistui ruošti.

Aplinką prižiūrintys specialistai sako, nuolat sekantys orų prognozes, tačiau net ir esant nuolatinei gatvių priežiūrai svarbus ir pačių gyventojų dėmesingumas. Specialistai kviečia atkreipti dėmesį į garbaus amžiaus ar sveikatos sutrikimų turinčius žmones, kuriems šaltuoju sezonu vykstant net ir įprastu maršrutu gali būti reikalinga aplinkinių pagalba.

Patarimai pėstiesiems šaltuoju sezonu:

  1. Įprastam atstumui įveikti pasilikite daugiau laiko, kad nereikėtų skubėti.
  2. Rinkitės neslidžią avalynę.
  3. Žiemą venkite vaikščioti laikydami rankas kišenėse – taip sumažinsite lūžių riziką ir lengviau išlaikyste pusiausvyrą
  4. Prižiūrėkite savo namų teritoriją – prireikus nukaskite sniegą, barstykite slidžias vietas.
  5. Kuomet ypač slidu, venkite nešti sunkius krepšius ar daiktus, taip bus sudėtingiau išlaikyti pusiausvyrą.
  6. Pusiausvyrą išlaikyti padeda ėjimas mažais žingsneliais.
  7. Įvertinkite, kaip eismo sąlygos veikia kitus asmenis – ar automobilis galės sustoti.
  8. Jeigu gatvės slidžios, jas pabarstyti galite pasinaudoję druskos mišiniu, kurį galite rasti specialiose dėžėse.
  9. Būkite atidūs ir stebėkite aplinką.
  10. Jeigu matote parkritusį žmogų, nepraeikite ir pasiteiraukite, ar jam nereikia pagalbos.

Dalintis:

Kilo klausimų? Skambinkite!