Mišrių komunalinių atliekų išvežimas, tvarkymas

Atliekų tvarkymas apima šiukšlių išvežimą, perdirbimą, pašalinimą. Buitinės atliekos tai dažniausiai perdirbti netinkamos pakuotės, maisto likučiai. Buitinių atliekų išvežimas atliekamas pagal tokį dažnumą, koks patogus Jums.

Tuo tarpu, antrinės atliekos yra rūšiavimui tinkamos šiukšlės. Vieno plastikinio butelio perdirbimas sutaupo tiek elektros energijos, kiek reiktų 60 vatų elektros lemputei šviesti net 6 valandas.  Būtina paminėti, kad antrinės atliekos išvežamos ir perdirbamos nemokamai. Tad rūšiuoti šiukšles apsimoka. Šis įprotis gali sutaupyti net iki 30 proc. sąskaitų sumos už šiukšlių išvežimą. Taigi, kuo daugiau antrinių atliekų yra perdirbama, tuo daugiau sutaupoma gamtinių išteklių.

Antrinių atliekų išvežimas yra efektyvus kuomet jos rūšiuojamos teisingai. Nemeskite į rūšiavimo konteinerius pakuočių nuo cheminių medžiagų, o į popieriui skirtą konteinerį meskite tik plastiku nepadengtas pakuotes, jeigu atlieka didesnė ir netelpa į konteinerio metimui skirtą angą – jai ten ne valia. Į konteinerius reikia dėti tik švarius stiklinius butelius. Metalui atskiro konteinerio nėra. Metalą galima mesti į vieną iš popieriui arba plastikui skirtų konteinerių arba nuvežti į metalo surinkimo punktą ir taip uždirbti papildomai. Elektros prietaisams skirtos specialios surinkimo vietos. Žalios spalvos šalininkų taisyklė, kuria skatiname laikytis – jei dvejojate ar verta mesti, vis dėlto meskite.

Kiek kitokia situacija yra su komunalinėmis atliekomis. Gyventojų namų ūkiuose susidariusių mišrių, ty. komunalinių atliekų išve-imas kuruojamas kiekvienos savivaldybės atskirai. Todėl šių atliekų išvežimo periodiškumas ir rinkliavos gali skirtis nuo gyvenamosios vietos.

Komunalinėms atliekoms (šiukšlėms) surinkti naudojame įvairios talpos konteinerius. Naudojami metaliniai ir plastikiniai konteineriai pasižymi tvirtumu, sandarumu ir mobilumu, juos aptarnauja specialios paskirties sunkvežimiai. Taip pat yra naudojami šiandien vis labiau populiarėjantys požeminiai 1,5 – 5 m3 talpos atliekų surinkimo konteineriai.

Iš gyventojų ir individualių įmonių komunalinės atliekos (šiukšlės) išvežamos naudojant nedidelės talpos – 0.12 m3 arba 0.24 m3 plastmasinius konteinerius. Iš daugiabučių namų, didesnių organizacijų atliekos surenkamos iš didelių 0.66, 0.77 ir 1.1 m3 talpos konteinerių.

Nerūšiuotų buitinių atliekų išvežimo kaina priklauso nuo:

  • aptarnavimo vietos,
  • atliekų kiekio,
  • atliekoms vežti naudojamų technologijų.

Kilo klausimų? Skambinkite!