Kalėdinių eglučių surinkimas Vilniuje ir kituose miestuose

Šventėms pralėkus, primename kaip tinkamai pasirūpinti eglutėmis. Nupuoštos šventinės eglutės negali būti metamos į mišrių komunalinių atliekų konteinerius ar paliekamos prie jų.

Eglutės rekomenduojame pristatyti į specialius jų surinkimo taškus, kurių adresus galima rasti savo savivaldybės interneto puslapyje. „Ekonovus“ sostinėje yra įrengusi beveik 40 tokių vietų: Senamiesčio, Žirmūnų, Šeškinės, Vilkpėdės, Viršuliškių, Žvėryno, Naujamiesčio, Pašilaičių, Justiniškių, Naujininkų, Rasų seniūnijose. Surinktos eglutės bus naudojamos biokurui arba išvežtos į žaliųjų atliekų kompostavimo aikšteles.

Eglutės šiuose taškuose bus renkamos nuo sausio 6 d. iki pat mėnesio pabaigos. Visos vietos, į kurias galima atnešti nupuoštas eglutes čia: https://vilnius.lt/lt/2024/01/03/nupuostoms-eglutems-vilniuje-apie-100-surinkimo-tasku

Šventines eglutes taip pat galite pristatyti į didelių gabaritų ir žaliųjų atliekų surinkimo aikštelėse, naudoti biokurui.

Dirbtinės eglutės, šventinės puošmenos ir dovanos

Dažnu atveju, gyventojai namuose puošia ir dirbtines eglutes, tačiau pastarosios nėra perdirbamos. Taigi, tokias eglutes vertėtų puošti bent penkerius metus, o nusprendus su ja atsisveikinti, dirbtinę eglutę reikėtų pristatyti į artimiausią didelių gabaritų atliekų rinkimo aikštelę.

Elektrinės girliandos, įvairūs elektronikos prietaisai ar elektroniniai žaislai turi būti pristatomi į artimiausias stambiagabaričių atliekų surinkimo aikšteles. Kai kurie mažesni prietaisai gali būti palikti prekybos centruose, specializuotuose surinkimo vietose. Prieš rūšiuojant, svarbu iš elektronikos įrenginių bei žaislų išimti nebeveikiančias baterijas. Jos privalo būti išmestos į specialias dėžutes, kurių ieškokite prekybos centruose.

Daugiau informacijos apie atliekų rūšiavimą galite rasti „Ekonovus“ Tvarumo akademijos puslapyje: https://www.ekonovus.lt/tvarumo-akademija/

Dalintis:

Kilo klausimų? Skambinkite!