Ekonovus

UAB „Ekonovus" – atliekų tvarkymo bendrovė, taikanti efektyviausius ir inovatyviausius atliekų tvarkymo sprendimus.

SUSISIEKITE

„Draugiškiausio gamtai“ ūkininko sodybą puošia skulptūros iš senolio sodintų ąžuolų

Ukininkas

„Draugiškiausio gamtai“ ūkininko sodybą puošia skulptūros iš senolio sodintų ąžuolų

Prieš Naujuosius metus „Ekonovus“ – viena didžiausių ir moderniausių šalies atliekų tvarkymo įmonių – išrinko dar vasarą paskelbto konkurso „Draugiškiausias gamtai ūkininkas“ nugalėtojus Aukštaitijos bei Dzūkijos regionuose.

„Didžiuliai kiekiai antrinių žaliavų susikaupia šalies ūkiuose. Norėjome paskatinti ūkininkus, kad jie neišmestų pakuočių atliekų nuo trąšų, sėklų, plastikinės šienainio plėvelės ir kitų perdirbimui tinkamų atliekų į bendrus sąvartynus, o laikytis gerosios ūkininkavimo praktikos, rūšiuoti atliekas. Tad nusprendėme apdovanoti po vieną geriausiai regione besitvarkantį ūkininką“, – teigė bendrovės „Ekonovus“ generalinis direktorius Rolandas Rutėnas.

Konkurse dalyvavo visi regiono ūkininkai. Laimėtojas buvo renkamas atsižvelgiant į iš ūkių atvežamą antrinių žaliavų kiekį ir kokybę bei atliekas  surenkančių vairuotojų atsiliepimus apie tai, kaip tvarkomas pats ūkis.

Draugiškiausiu gamtai ūkininku Aukštaitijoje išrinktas rokiškėnas Saulius Jasinevičius labai nustebo ir apsidžiaugė sužinojęs, kad jo ūkis buvo pripažintas geriausiu regione tvarkant ūkio gamybinės pakuotės atliekas. Vyras prisipažino net nežinojęs apie konkursą, tačiau jis pasijuto tikrai puikiai, kad gavo tokį įvertinimą, nes savo ūkį iš tiesų labai prižiūri ir myli.

Misiūniškio kaime gyvenantis ir 500 galvijų auginantis vyras ne tik atsakingai tvarko bei rūšiuoja atliekas, bet garsėja ir kaip vienas pažangiausių šalies ūkininkų, o jo ūkio ir sodybos atvyksta apžiūrėti svečiai iš visos Lietuvos bei užsienio. Ir ne veltui – pono Sauliaus valdose viskas tiesiog idealiai sutvarkyta, sodyboje čia tyvuliuoja tvenkinys, aplinka išpuošta  gėlynais, medžio drožiniais.

Pats ūkio šeimininkas pasakojo, jog minėtos medžio skulptūros turi ypatingą reikšmę. Vyras prisimena, kad kada savivaldybė asfaltavo pro sodybą einantį kelią, teko iškirsti šalia jo augusius Sauliaus senolio sodintus ąžuolus. Vyras susitarė su savivaldybės vadovais, kad šie jam brangų senolio atminimą saugančius medžius paliktų. Iš jų visą vasarą sodyboje dirbę tautodailininkai išdrožė puikias skulptūras, kurios dabar džiugina ne vieno akį.

„Tai iš tiesų pavyzdinė sodyba, tiesiog primena parką! Ir, kas svarbiausia mums, atliekų tvarkytojams, visos S. Jasinevičiaus ūkyje susidarančios antrinės žaliavos atkeliauja iki mūsų įmonės“, – sakė bendrovės „Ekonovus“ Panevėžio – Ukmergės padalinio vadovas Alvydas Želnys.

Bendrovė „Ekonovus“ tikrai ypatingą dėmesį skiria šalies ūkininkams, kurie nori atsakingai tvarkyti jų ūkyje susidarančias atliekas. „Visas ūkyje susidariusias antrines žaliavas išvežame nemokamai, atvažiavę ūkininkui patogiu laiku. Tereikia susisiekti su mūsų bendrovės užsakymų skyriumi bendru visai Lietuvai telefonu 8 630 11116 arba artimiausiu padaliniu ir susitarti dėl patogaus laiko. Išrašome dokumentą, patvirtinantį tinkamą atliekų sutvarkymą, sudarome ilgalaikes sutartis, kad atliekos būtų tvarkomos reguliariai ir mažesniais kaštais“, – teigė A. Želnys.

Anot jo, su ūkininkais „Ekonovus“ aktyviai bendraus bei bendradarbiaus ir ateityje, o „Draugiškiausio gamtai ūkininko“ konkursą bendrovė ketina paversti gražia ilgamete tradicija.

Draugiškiausiu gamtai Dzūkijos ūkininku pripažintas Arvydas Kėrys iš Vankiškių kaimo, santūriai, tačiau džiaugsmingai reagavo į apdovanojimą.

„Buvom nuvykę pas ūkininką, įteikėme jam apdovanojimą ir prie puodelio kavos aptarėme ūkininkavimo problemas, atliekų tvarkymo klausimus. Ponas Arvydas domėjosi mūsų teikiamomis paslaugomis ir teigė, kad yra patenkintas antrinių žaliavų surinkimo kokybe“, – pasakojo bendrovės „Ekonovus“ Alytaus padalinio vadovė Gintarė Pocevičiūtė.

„Visas ūkyje susidariusias antrines žaliavas išvežame nemokamai, atvažiavę ūkininkui patogiu laiku. Tereikia susisiekti su mūsų padaliniu telefonu 831575599 ir susitarti dėl patogaus laiko. Išrašome dokumentą, patvirtinantį tinkamą atliekų sutvarkymą, sudarome ilgalaikes sutartis, kad atliekos būtų tvarkomos reguliariai ir mažesniais kaštais“, – teigė „Ekonovus“ Alytaus padalinio vadovė.

G. Pocevičiūtė pasakojo, jog jai teko dalyvauti ūkininkų susirinkimuose, ir bendraujant su jais paaiškėjo, kad daugelis Dzūkijos ūkininkų antrinių žaliavų atskirai netvarko, nes tai apsunkina jų veiklą. „Tačiau sužinoję, kad mes siūlome tokią paslaugą, daugelis sukluso ir ją užsakė, ko anksčiau nedarė“, – teigė ji.

„Manome, kad „Draugiškiausio gamtai ūkininko“ konkursą kartosime 2017 metais, prasidėjus šiltajam laikotarpiui, kuomet gyvuliai bus išvaromi į laukus, o pastatus reiks sutvarkyti. Tikiu, kad šis konkursas kaip ir tiesioginis kontaktas su ūkininkais pagerins ekologinę šalies būklę ir daugiau šalies ūkių pradės tvarkytis tausojant gamtą bei jos resursus“, – teigė G. Pocevičiūtė.